O klubu Házená Havlíčkův Brod

Házená je již více než 100 let neodmyslitelnou součástí sportovního života v Havlíčkově Brodě. Klub, který původně sdružoval dva sporty (Českou národní házenou a Handball) fungoval plných 80 let. V roce 1998 ženské týmy přešly z národní házené na handball a vznikl tak jeden z mála dvousložkových klubů handballu (mužská i ženská družstva) v ČR.

V současné době sportujeme na dvou venkovních hřištích s umělým povrchem v areálu TJ Jiskra Havlíčkův Brod, ale všechna ligová utkání mužů, žen i dorosteneckých kategorií hrajeme v havlíčkobrodské sportovní hale na Ledečské ulici.

Házená Havlíčkův Brod

Tým žen

Ženy vtrhly do „nového“ sportu v roce 1998 s velkou chutí a během své první soutěžní sezóny dokázaly ihned postoupit do 2.ligy. V roce 2007 postoupil tým žen do 1.ligy, kde je s jednou přestávkou, kdy bohužel sestoupil do 2. ligy, trvale v této soutěži zabydlen.

Tým mužů

Tým mužů hráje od roku 2006 také téměř bez přerušení jednu ze skupin 2.ligy, pouze se jim v průběhu let několikrát změnilo, díky geografické poloze našeho klubu, zařazení do různých skupin této soutěže.

Mládež

  • Postupně postoupily do 1.ligy týmy mladších dorostenek (postup 2003) – Mistr ČR 2010 a starších dorostenek (postup 2005) - Mistr ČR 2011. V současné době se ale obě kategorie pohybují ve 2. lize
  • Dva ročníky 1.ligy si zahrál i tým mladších dorostenců (2003 až 2005), bohužel ale nedokázal tuto soutěž udržet a pokračovat v této soutěži i v dalších letech, takže i v chlapeckých dorosteneckých družstvech se momentálně pohybujeme ve 2. lize.

Postupně vznikala v našem klubu i další družstva v mládežnických kategoriích a dnes máme v ženských i mužských týmech v podstatě plnou návaznost dužstev od minižactva až po týmy dospělých.

Házená Havlíčkův Brod

Přípravka a práce s mládeží

Také se snažíme vychovávat hráčky a hráče již od nejmenších věkových kategorií, a proto v našem oddíle funguje i přípravka, která je společná pro holky i pro kluky, kteří mají od malička chuť sportovat. Klub je v posledních letech také zařazen mezi sportovní centra žactva, což je velká odměna za kvalitní práci s mladými sportovci. Každoročně se také náš oddíl podílí na dalších sportovních aktivitách, jako je např. pořádání Školní ligy v miniházené základních škol z Havlíčkova Brodu a okolí nebo různých sportovních dnů pro děti.

  • podpořil kraj vysocina
  • Pivovar Rebel Havlíčkův Brod
  • Hasičská vzájemná pojišťovna