O klubu Házená Havlíčkův Brod

Házená je již téměř 100 let neodmyslitelnou součástí sportovního života v Havlíčkově Brodě. Klub, který sdružoval dva sporty (Českou národní házenou a Handball) fungoval plných 80 let. V roce 1998 ženské týmy přešly z národní házené na handball a vznikl tak jeden z mála dvousložkových klubů handballu (mužská i ženská družstva) v ČR.

Sportujeme na dvou venkovních hřištích s umělým povrchem v areálu TJ Jiskra Havlíčkův Brod, všechna ligová utkání a utkání mužů hrajeme v jediné havlíčkobrodské sportovní hale na Ledečské ulici.

Házená Havlíčkův Brod

Tým žen

Ženy vtrhly do „nového“ sportu s velkou chutí. Během své první soutěžní sezóny dokázaly ihned postoupit do 2.ligy. V roce 2007 postoupil tým žen do 1.ligy ČR, kde hrál v až do loňského jara. V současné době je tým žen odhodlán postoupit v co nejkratším čase zpět do 1.ligy.

Tým můžů

Tým mužů hrál od roku 2006 2.ligu, bohužel v loňkém roce se muži nepotkali s dobrou formou a sestoupili do ligy Vysočiny. V letošním roce je jejich jediným cílem postup zpět do 2 ligy.

Mládež

  • Postupně postoupily do 1.ligy týmy mladších dorostenek (postup 2003) – Mistr ČR 2010
  • a starších dorostenek (postup 2005) - Mistr ČR 2011,
  • dva ročníky 1.ligy si zahrál i tým mladších dorostenců (2003 až 2005), bohužel jsme soutěž nedokázali udržet a pokračovatv této soutěži i v dalších letech.

Postupně vznikala v našem klubu další družstva v mládežnických kategoriích a dnes máme v ženských týmech plnou návaznost od minižaček až po tým žen. V chlapecké složce se snažíme v posledních letech vybudovat podobnou návaznost, ale zatím se ne vše podařilo. V současné době hrají týmy minižáků, mladších žáků, starších žáků a mužů.

Házená Havlíčkův Brod

Přípravka a práce s mládeží

Snažíme si vychovávat hráčky a hráče již od nejmenších a proto funguje i přípravka, která je společná pro holky i pro kluky, kteří mají od malička chuť sportovat. Klub je v posledních dvou letech také zařazen mezi Klubová centra žactva, což odměna za kvalitní práci s mladými sportovci. Každoročně se také podílí na dalších aktivitách, např. pořádání školní ligy základních škol v Havlíčkově Brodě a okolí.

  • podpořil kraj vysocina
  • Pivovar Rebel Havlíčkův Brod
  • Hasičská vzájemná pojišťovna