Lokomotiva České Budějovice - Havlíčkův Brod 33:29 (13:11)

Muži neuspěly v Českých Budějovicích po bojovném výkonu.
Průběh:
6-(3:3), 19-(9:5), 25-(10:9), 30-(13:11), 35-(17:16), 41-(22:18), 52-(26:23), 57-(29:26), 30-(33:29).

Sestava a branky:
Fišer J., Dočkal P. - Fišer P.(4), Sláma M.(4), Zich M.(2), Kawik D., Rezek S.(4), Zich T.(4), Matějů J.(9/4), Vondra R.(2), Drozd M.
Ve druhém jarním kole jsme zavítali na palubovku do Českých Budějovic. Věděli jsme, že nás nečeká nic snadného. České Budějovice mají dobře poskládaný tým, který produkuje dobru hru v postupném útoku a má velice dobře zažitý rychlý přechod do útoku po zisku míče.
Do utkání domácí vlétli jako uragán a hosté z Vysočiny jen sporadicky zachytávali jejich rychlé, a přesně hrané akce. Pro domácí byl, ale od počátku velkou překážkou hostojící brankář Josef Fišer, který likvidoval i ty nejvyloženější šance (chytil i 3x sedmimetrový hod) a držel Havlíčkův Brod ve hře. Hosté se postupně probrali a začali hrát svou hru. V útoku začali být přesnější v zakončení a v obraně také zpřesnili a hlavně rozpohybovali svou hru. Výsledkem bylo poločasové vedení domácích házenkářů poze 13:11.
Začátek druhé poloviny utkání byl jednou velkou přestřelkou - za prvních 10 minut padlo čtrnáct branek, po sedmi na obou stranách. V dalším průběhu, ale hosté přestali proměňovat své šance a v obraně opět přestali klást domácím útokům potřebný odpor. Českobudějovičtí házenkáři si tak vybudovali až šestibrankový náskok (32:26), když hostům nepomohla ani přesilovka 6 na 3. V závěru utkání hosté změnili obranný systém na 6:0, ale pomohlo jim to pouze skorigovat rozdíl na 33:29.
"Odjeli jsme do Budějovic v okleštěné sestavě, když z různých důvodů (rodina, zaměstnání, maturitní ples, zranění) nemohlo odcestovat hned šest hráčů. Proto dostal svou premiérovou šanci i starší dorostenec Daniel Kawik a myslím, že nezklamal, ale je vidět, že herní praxe chybí. Kluci věděli, že nás čeká soupeř, který hraje rychlou a důraznou házenou v útoku, ale je zranitelný v obraně.
Na začátku na nás domácí vlétli jako velká voda, ale po oddechovém čase jejich energie malinko opadla a naši chlapi se díky přesně zakončeným útokům vrátili do hry. V závěru poločasu jsme dokonce sahali po vyrovnání na 12:12, ale neproměnění šance dalo domácím šanci a ti ji využili a odskočili tak na 13:11. Ve druhém poločase jsme bohužel přistoupili na hru diktovanou domácími a to byla voda na jejich mlýn. Postupně navyšovali vedení a přes veškerou naší snahu něco změnit a vykolejit tak domácí Lokotku dovedli utkání k výhře.
Kluci, ale zaslouží pochvalu, makali, bojovali jako tým až do konce a nedali svou kůži zadarmo. Výraznou postavou v našem týmu byl v tomto utkání Pepa Fišer, který předvel svůj nejlepší výkon od svého návratu do branky Havlíčkova Brodu. Pokud budou chlapi pokračovat v tomto výkonu i příští týden nemusela být výhra jen snem a přáním. Věřme také, že se naše sestava o několik jmen rozšíří.