Rozhodni se sám 2015

O víkendu 21. - 23.8. se družstvo starších žáků zúčastnilo mezinárodního turnaje “Rozhodni se sám“ v Novém Veselí.

Turnaje se účastnili přední týmy z České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska. Naše družstvo odjíždělo na turnaj pouze v devíti lidech, přesto obsadilo po heroických výkonech bronzovou příčku.

K prvnímu utkání nastoupili házenkáři Havlíčkova Brodu proti domácímu týmu Nového Veselí A. Na klukách byla v prvním utkání vidět nervozita a nesehranost. Přesto dokázali domácí tým výrazně potrápit a ještě 5 minut před koncem prohrávali pouze o dvě branky. I díky širšímu kádru nakonec Nové Veselí dokázalo zvítězit 23:16.

V druhém utkání základní skupiny čekal na hráče havlíčkobrodské Jiskry jeden z nejlepších klubů Slovenska, pravidelný účastník slovenské extraligy, který si vyzkoušel i Evropský pohár PVP a to HC Sporta Hlohovec. Na našich hráčích bylo od začátku vidět, že si na soupeře věří a v utkání zvítězili přesvědčivě 18:8.

Třetí utkání skupiny bylo pro naše házenkáře velice prestižní, nastupovali totiž proti historicky jednomu z nejúspěšnějších klubů české házené. Soupeřem jim byl Baník Karviná. Havlíčkův Brod bojoval stále ještě o postup ze skupiny a tak se tohoto ,,giganta,, nezalekl a po naprosto fantastickém výkonu smetli Karvinou s palubovky rozdílem třinácti gólů.

Poslední zápas ve skupině byl klíčový. Broďáci nastoupili proti týmu, který měl stejně bodů. Soupeřem v boji o semifinále byla polská Legnica. Hráči však tíhu utkání unesli a přesvědčivě si vybojovali postup do semifinále.

V semifinále nás čekal velice silný soupeř Sokol Centrum Haná. Našim hráčů utekl začátek když v 6. minutě prohrávali již 5:1. Hráči Jiskry se však nehodlali vzdát a dotáhli na rozdíl dvou branek. Druhý poločas byl však již v režii hráčů z Hané. Náš tým si tak připsal druhou porážku v turnaji a čekalo je utkání o 3. místo.

V utkání o medaile se našim hráčům postavil silný tým Strakonic. Strakonice byli v prvním poločase utkání Havlíčkovu Brodu důstojným soupeřem. Naši hráči však díky famózní obraně a rychlým přechodům zvyšovali rozdíl ve skóre až na konečných 11 branek.

Všichni hráči si zaslouží pochvalu a uznání za svou bojovnost a předvedenou hru. 3. místo v takovéhle konkurenci je odměnou pro všechny hráče a mělo by být i motivací do další práce.