Poslední turnaj letošní sezóny v Kunovicích

Ve dnech 26.-28.5.2017 proběhl již 20. ročník tradičního házenkářského turnaje ITS Cup v Kunovicích. Náš oddíl byl na tomto turnaji zastoupen po jednom družstvu ve všech vypsaných kategoriích, tedy v kategorii starších žákyň, mladších žákyň, mini 6 + 1 a mini 4 + 1, což představovalo celkem 47 děvčat. Do Kunovic jsme se vypravili tradičně již ve čtvrtek odpoledne a stejně tradičně cestovala většina výpravy vlakem, což sebou vždy přináší nevšední zážitky. Po ubytování a prvním přenocování v Základní škole U Pálenice, jsme se v pátek ráno pustili na několika frontách do bojů se všemi zúčastněnými soupeři, kterých tentokráte nedorazilo tolik, jako v předcházejících ročnících. Navíc se do každé kategorie přihlásil různý počet družstev, takže i herní systém turnaje byl pro každé naše družstvo poněkud zajímavý, i když to už je v Kunovicích dá se říct pravidlem. Naštěstí letošnímu ročníku turnaje přálo počasí, takže nikomu nevadilo, kolik a kde musí odehrát zápasů, naopak jsme si celý turnaj užili k maximální spokojenosti. A ke spokojenosti přispěly i celkové výsledky v jednotlivých kategoriích, protože starší žačky obhájily loňské páté místo, mladší žačky skončily deváté, naopak minižačky v házené 6 + 1 si šáhly na krásné bronzové medaile a těm nejmenším v kategorii mini 4 + 1 medaile bohužel těsně utekla, takže si domů na Vysočinu odvezly nepopulární „brambory“. A nikomu snad ani moc nevadilo malinké zdržení při zpáteční cestě vlakem, kdy si zrovna „náš“ vlak vybralo policejní komando při hledání údajného podezřelého zavazadla. Takže na závěr všem holkám velké díky za krásnou reprezentaci našeho oddílu, trenérskému doprovodu za úspěšné zvládnutí přepravy i vlastního turnaje a zúčastněným rodičům za podporu během všech utkání.

  • podpořil kraj vysocina
  • Pivovar Rebel Havlíčkův Brod
  • Hasičská vzájemná pojišťovna