Tým minižactva TJ Jiskra Havlíčkův Brod na turnaji v Kolíně

 

Výběr hráčů a hráček se v sobotu 24.ledna zúčastnil výborně obsazeného turnaje v házené 6+1 v Kolíně. Turnaj se hrál systémem každý s každým za účasti družstev HC Kolín, Olomouc, Poruba, Astra Praha, DHK Pardubice a TJ Jiskra Havlíčkův Brod.


Na úvod si svěřenci trenérů Milana Nováka a Martina Plodíka poradili s o hlavu většími soupeři z Kolína, když po hladkém průběhu vyhráli 18:2.  Ani další soupeř DHK Pardubice nedokázal rozjetý vlak hráčů a hráček havlíčkobrodské házené zastavit a vítězství 17:2 bylo odměnou za skvělý výkon. Po téměř dvouhodinové pauze čekal náš smíšený tým kluků a holek jeden z nejtěžších soupeřů na turnaji – chlapecký tým z Olomouce. Po ospalém úvodu, když jsme již prohrávali 0:4, se družstvo neuvěřitelně zvedlo a do poločasu zkorigovalo stav na 3:5. Ve druhé půli už holky a kluci soupeřům nic nedovolili a zaslouženě dosáhli vítězství 7:5. Soustředěný výkon zopakovali i v dalším utkání turnaje, kdy rozdrtili Astru Praha 17:5. Poslední zápas našeho družstva s Porubou byl soubojem zatím dvou neporažených týmů. Obě družstva hrála bojovně a skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Za vyrovnaného stavu 5:5 se štěstí usmálo více na naše soupeře a po tuhém boji jsme podlehli 5:6. Nakonec si tedy tým kluků a holek z Poruby odvezl trofej pro vítěze, náš tým složený ze šesti kluků a šesti holek bral nádherné druhé místo.
Celému družstvu patří poděkování za předvedené výkony a bojovnost v prvním přípravném turnaji tohoto roku.
Výsledky:
Jiskra HB – HC Kolín  18:2
Jiskra HB – DHK Pardubice 17:2
Jiskra HB – Olomouc 7:5
Jiskra HB – Astra Praha 17:5
Jiskra HB – Poruba 5:6
Sestava a branky:
Jan Neuwirth – Vojta Šťastný (13), Nikola Nováková, Ondra Štěpán (12), Gabča Ručová (3), Vítek Plodík (3), Lucka Lukešová (4), Marek Pecen (4), Klára Houlíková, Matěj Merunka (11), Terka Beránková, Eliška Ešnerová (14)

Dagmar Ešnerová

 

 

  • podpořil kraj vysocina
  • Pivovar Rebel Havlíčkův Brod
  • Hasičská vzájemná pojišťovna