Velký úspěch RHC Vysočina na házenkářském turnaji krajských výběrů mladších žaček

Ve čtvrtek 17.11.2016 proběhl v hale 31. ZŠ Plzeň druhý ze série házenkářských turnajů krajských výběrů, ke kterému se tentokrát sjely mladší žačky.

Bohužel na poslední chvíli odřeklo družstvo Středočeského kraje, a tak se zbývajících pět účastníků utkalo v zápasech s delší hrací dobou (2 x 20 minut). Tým našeho RHC tvořily hráčky z klubů DHK Slavoj Žirovnice, Jiskry Havlíčkův Brod a Sokolu Velké Meziříčí. Koučování se ujala trenérka Iveta Brabcová z Žirovnice za asistence Ilony Záviškové z V. Meziříčí a Dáši Ešnerové z H. Brodu.

Po brzkém ranním vstávání a dlouhé cestě děvčata nastoupila proti týmu Plzeňského kraje 2005, se kterým vyhrála vysoko 25:0. Další zápas je čekal s výběrem Prahy, kde hned od začátku udávaly holky z Vysočiny tempo a vítězství 14: 8 bylo zasloužené. S výběrem Plzně 2004 děvčata z Vysočiny v prvním poločase vedla velkým rozdílem, ten však soupeřky v druhé půli zápasu dotahovaly. Vysočina ale zabojovala a vyhrála rozdílem 7 branek v poměru 22:15. Poslední zápas nás čekal s Karlovarským krajem. Výběr Vysočiny nastoupil do zápasu trochu vlažně, v útoku docházelo ke ztrátám míče a obrana byla pasivní, takže Karlovarský výběr v prvních minutách utkání vedl už o 4 branky. Holky se však dokázaly vyburcovat a ještě před koncem poločasu se ujaly vedení. V druhé půli již nepustily soupeřky do hry a zvítězily 13:6, takže v konečném umístění turnaje obsadily 1. místo.

Nutno poznamenat, že výběr Vysočiny byl stavěn rovnocenným počtem děvčat ze všech zúčastněných klubů krajské soutěže. V sestavách pokaždé nastoupily hráčky všech týmů z Vysočiny. Tým hrál hezkou hru založenou na rychlých protiútocích, uvolňování spoluhráček a individuálních akcích. Přesto, že holky jsou v kraji soupeřky, byly výborná parta a skvěle si ve hře rozuměly. Skóre 74:29 je toho důkazem.

Celkové pořadí turnaje:

1. Vysočina

2. Praha

3. Karlovarský kraj

4. Plzeňský kraj 2004

5. Plzeňský kraj 2005

 

Navíc tým Vysočiny přivezl domů ještě dvě cenné trofeje, a to nejlepší brankařku Kateřinu Kneslovou a nejlepší střelkyni Adélu Brabcovou, obě z klubu DHK Slavoj Žirovnice.

 

Sestava týmu RHC Vysočina:

Jiskra H. Brod: Eliška Ešnerová 14, Michaela Babická 3, Klára Beránková 1, Nikola Holendová 1

DHK Slavoj Žirovnice: Kateřina Kneslová – brankařka (80%), Bára Heřmánková 5, Adéla Brabcová 28, Lucie Randlíková 3, Lucie Hemberová 1

Sokol Velké Meziříčí: Bára Rosická 2, Aneta Trojanová 4 + brankařka (20%), Karolína Slámová 12, Lenka Holíková

  • podpořil kraj vysocina
  • Pivovar Rebel Havlíčkův Brod
  • Hasičská vzájemná pojišťovna