Akce RHC i o státním svátku

Ve čtvrtek 17.11.2016 proběhl v havlíčkobrodské sportovní hale další z minikempů RHC, tentokráte věnovaný kategorii starších žákyň.

Na házenkářský minikemp se sjelo celkem 26 hráček z oddílů házené Jiskra Havlíčkův Brod, DHK Slavoj Žirovnice, Sokol Velké Meziříčí a Kovofiniš Ledeč nad Sázavou. Tréninková příprava byla rozdělena na dvě části. Dopolední fáze zahrnovala nejdříve testování talentovaných hráček ročníku 2002, po němž následovaly rychlostně-koordinační cvičení a herní činnosti s míčem v podobě nácviku přihrávek, driblinku a uvolnění 1:1 s míčem a bez míče. Samostatně pak trénovaly gólmanky formou specializovaných cvičení pro brankáře.

Po polední přestávce vyplněné chutným obědem následovala odpolední fáze zahrnující přípravu ve skupinách a zaměřenou především na střelbu z prostorů spojek, křídel a pivota včetně jednoduchých herních kombinací. Závěrem odpolední fáze tréninkového minikempu pak byla modelová hra házené na obou brankovištích s účelem sehrávání jednotlivých zúčastněných hráček pro případné výběry kraje či RHC.

Po skončení tréninkového minikempu byla na všech děvčatech vidět nejen drobná únava, ale hlavně spokojenost z dobře odvedené práce, přestože se celý čas jednalo o hru. Proto bych rád všechny děvčata pochválil za předvedené výkony a zároveň jim poděkoval za účast včetně pomáhajících trenérů, jmenovitě Lence Pacalové, Zdeňku Coufalovi a Honzovi Kotanovi.

  • podpořil kraj vysocina
  • Pivovar Rebel Havlíčkův Brod
  • Hasičská vzájemná pojišťovna