Minikemp RHC – starší žákyně

V neděli 21.5.2017 se v havlíčkobrodské sportovní hale uskutečnil další z plánovaných minikempů našeho RHC, tentokráte určený pro kategorii starších žákyň.

Minikempu se zúčastnilo celkem 18 děvčat z oddílů házené Jiskra Havlíčkův Brod, DHK Slavoj Žirovnice, Sokol Velké Meziříčí a Kovofiniš Ledeč nad Sázavou. Program minikempu byl, podobně jako u předchozích minikempů, rozdělen na dvě tréninkové jednotky, dopolední a odpolední.

V dopolední části byla tréninková jednotka zaměřena na zdokonalování rychlého útoku. V této souvislosti děvčata zvládala různá cvičení s postupným zapojením většího počtu útočníků i obránců, včetně zapojení brankářů, při zakládání a vedení rychlého útoku.

Polední přestávku tradičně vyplnil oběd v místní restauraci sportovní haly a po obědě následovala druhá tréninková jednotka se zaměřením na obranu 0:6 a následně jednoduché kombinace v postupném útoku proti obraně 0:6. Obranná cvičení byla volena jednoduchou formou pro správné zvládnutí základního obranného postavení jednotlivce, ale i celé skupiny obránců. Následná cvičení pro herní kombinace v postupném útoku byla volena především s ohledem na správné zvládnutí clonění, křížení a dobře načasovaného náběhu při přihrávání.

Závěr tréninkové jednotky vyplnila modelová hra dvou vytvořených družstev, nedříve na jednom brankovišti a následně jako kompletní házenkářské utkání.

  • podpořil kraj vysocina
  • Pivovar Rebel Havlíčkův Brod
  • Hasičská vzájemná pojišťovna