Sokol Poruba B - Havlíčkův Brod 30:31 (15:14)

 

Ženy začaly se získáváním bodů ....... super !!!

 

Sestava a branky:
Křenková J., Ulrichová M. - Satrapová A.(3), Kutlvašrová J.(5/3), Burdová N.(3), Svobodová K.(1), Závišková I.(9/1), Škrdlová R.(1), Kratochvílová M., Brožová E.(2), Studená K.(3), Dubnová M., Kopicová P.(1), Jůzlová K.(3/1)

K našemu třetímu utkání po návratu do první ligy jsme v neděli odjeli do Ostravy. Bylo to zároveň třetí utkání na hřištích soupeřů v řadě. Ponadějných výkonech v Praze n a Slávii i v Olomouci byl tým odhodlaný se o body porvat. Domácí celek měl na kontě již tři prohry a proto se dalo čekat, že také hráčky Poruby udělají možné i nemožné pro zisk prvních bodů. V domácím dresu nastoupilo pět hráček, které o den dříve byly v nominaci pro utkání WHIL ve Veselí n.M.
Věděli jsme již na začátku, že půjde o vyrovnanou bitvu, ve které bude rozhodovat každá chyba. Vstup do utkání se nám tentokrát povedl a do 12 minuty jsme drželi jednobrankové vedení. Po té nám domácí celek odskočil sérií čtyř branek na 10:7. Za další dvě minuty, ale by již zase vyrovnáno a přetahovaná o branku pokračovala až do konce poločasu, který jsme zakončili nepovedeným pokusem o vyrovnání.
Vyrovnání a obrat v náš prospěch se povedl výtečným vstupem do druhé půle, kdy jsme dokázali navýšit skóre a ž na 21:17 v náš prospěch. Domácí náš nástup sice zachytili, ale dokázali jsme stále udržova dvou až čtyř brankové vedení. Ještě v 59 minutě jsme vedli 31:28, ale domácí se nevzdali a ještě nám pěkně zatopili. Nakonec jsme závěr zvládli a odvážíme si z daleké cesty zasloužené dva body.
Holky ukázaly bojovat jako celek a věřily ve stanovenou taktiku, která nám naplno vycházela hlavně ve druhé polovině. Bohužel v závěru jsme si cestu za výhrou dost komplikovali, ale konec dobrý .........

V sobotu 25.10.2014 od 13:00 (Kunovice) hrají naše házenkářky své první domácí utkání v letošním ročníku 1.ligy. Přijďte nás podpořit v naší snaze předvádět dobrou házenou a bavit sebe i vás.

 

  • podpořil kraj vysocina
  • Pivovar Rebel Havlíčkův Brod
  • Hasičská vzájemná pojišťovna