Havlíčkobrodským ženám začíná již tuto sobotu odvetná část 1.ligy.

 

Od letní přípravy ušel náš tým již kus cesty a nyní se chystá naplnit svůj cíl záchrany v 1.lize.


V létě jsme začali tréninky již v červenci a pokračovali jsme herním soustředěním v Ledči nad Sázavou. V dalším programu jsme podlehli v přípravných utkáních s HC Plzeň 26:33, se Sokolem Kobylisy 20:26, naopak jsme porazili Sokol Velké Meziříčí 27:19, Tatran Střešovice 22:15 a ZORu Olomouc B 23:20.
Letní příprava proběhla v naprosté pohodě a snaze sehrát tým, který jsme poskládali z domácích hráček a několika hostujích hráček.
Záčátek soutěžních utkání byl pro nás špatný. Vypadnutí hned v úvodu České poháru nebylo dobrým znamením (DHK Pardubice - HB 26:22). V úvodu prvoligové soutěže jsme, ale ukázali lepší tvář. Na úvod nás čekala tři utkání na hřištích soupeřek. Se Slávií Praha B v prvním kole jsme předvedli po špatném prvním poločase dokonalé zmrtvých vstání. Ve druhém poločase jsme vedli i odvě branky a až do 58 minuty jsme sahali v Praze po bodech, ale bohužel. V utkání proti Olomouci B jsme naopak lépe zvládli první polovinu (10:11). Konečný výsledek vyzněl ovšem jasně pro domácí. Ve třetím kole jsme se konečně dočkali a po bojovném výkonu jsme zíkali první vedůležité body za výhhu 31:30. Ve čtvrtém kole jsme dokázali, v domácí hale, porazit SHK Kunovice 28:26, které přijeli i s dlouholetou reprezentantkou Lenkou Flekovou. Povzbuzeni dvěma vítězstvími jsme dokázali získat oba body i v Mostě za výhru 28:20. Pak se, ale rozjetý vlak zadrhl a následovala hloupá domácí prohra s Jiskrou Otrokovice 23:26. Dokázali jsme ještě vydřít důležitou výhru v Praze v souboji se Sokolem Vršovice 23:20, ale pak to byl opět tvrdý dopad zpět na tvrdou zem. V následujících dvou duelech jsme změřili své síly se dvěma lídry prvoligové tabulky. Házenkářky HC Zlín nás v náší hale roztrhaly jako nepotřebný papír a vyprovodily nás ostudným nářezem 24:46. V dalším utkání na palubovce HC Plzeň nepředvedli výkon o nic kvalitnější a odvezli si příděl 32:18. Po těchto dvou pořádných fackách, jsme chtěli zvítězit v posledních třech kolech. Bohužel hned v domácím měření sil se Sokolem Kobylisy jsme soupeřkám doslova darovali oba body na zlatém podnose. Naše situace v tabulce v tuto chvíli nebyla ani troch dobrá a holky to věděly. V utkání v Jidřichově Hradci (loňský účastník WHIL) se do soupeřek náležitě zakously a nepustily. Utkání ve druhém poločase změnily v jasnou záležitost a až v závěru povolily domácím skorigovat výsledek na 29:26 v náš prospěch. Povzbuzeni takovým výkonem jsme nastoupili k závěrečnému utkání s Českými Budějovicemi. Bylo to asi naše nejlepší představení za podzim 2014 a smetli jsme házenkářky z Jižních Čech 36:20.

 

Střelkyně podzimu:
Kutlvašrová Jitka (80), Brožová Eva (50), Kratochvílová Monika (29), Závišková Iva (26), Kvasničková Anna (22), Jůzlová Kristýna (16), Stejskalová Michaela (13), Továrková Natálie (13), Součková Michaela (12), Kopicová Pavla (11), Burdová Natálie (9), Brožová Karolína (8), Kotanová Veronika (7),
Škrdlová Renata (6), Satrapová Alexandra (6), Svobodová Kateřina (5), Dubnová Markéta (5), Studená Kateřina (3), Kubátová Michaela
(3), Kubalová Barbora (3), Kutílková Lucie (2), Herzánová Eva (2), Hainzová Aneta (2), Kafková Lucie (1), Dubnová Veronika (1), Hornová Adéla, Stejskalová Klára, Kutíková Markéta, Křenková Jana, Zimová Věra, Jarošová Gabriela, Ulrichová Martina, Kubalová Martina.

Poslední utkání podzimu proběhlo 21.12.2014, proto na přípravu na jrní odvetná utkání jsme měli v podstatě měsíc. Naše příprava proběhla pouze v domácích podmínkách. V průběhu přípravy jsme odehráli také dvě utkání. Po remíze 34:34 v Jindřichově Hradci, jsme doma podlehli Sokolu Vršovice 33:41 (hráno na 2x30minut  +20 minut). Utkání byla určitě poučná a hlavně měla posloužit našim hráčkám k návratu do zápasového rytmu.

Přijďte se v sobotu (31.1.2015) podívat na první ostrý zápas našich žen v tomto roce. Soupeř je více než zvučný. Od 13:00 se utkáme v naší sportovní hale se Slávií Praha B (třetím celkem prvoligové tabulky).

 

  • podpořil kraj vysocina
  • Pivovar Rebel Havlíčkův Brod
  • Hasičská vzájemná pojišťovna