Ženy na prvním přípravném turnaji v Pardubicích třetí.

V neděli 30.8.2015 odehrály ženy Havlíčkova Brodu svá první tři utkání v letošní sezóně. Na přípravném turnaji se utkaly postupně se třemi prvoligovými soupeři.

Nejprve porazily rivala z Vysočiny a nováčka 1.ligy Sokol Velké Meziříčí 20:14, když především v prvním poločase výborně fungovala obrana, rychlý útok do otevřené obrany a v postupném útoku střelba spojek z větší vzdálenosti. Druhý poločas již byl naprosto vyrovnaný se spoustou individuálních chyb na obou stranách.

Ve druhém utkání ve skupině poměřily holky své síly s házenkářkami z Kunovic. Jak se nám povedl vstup do prvního utkání, tak ve druhém měření sil jsme první poločas naprosto nezvládli. Vůbec se nám nedařila střelba, i když šancí jsme měli dostatek. Naopak soupeřky své šance nekompromisně proměnily. Druhý poločas přinesl naše velké zlepšení a snahu o vyrovnání. Kunovice své vedení, ale pohlídali a porazili nás 13:10.

V utkání o třetí místo se v přehřáté nafukovací hale strhla velká bitva s házenkářkami ze Sokola Vršovice. V utkání se oba celky střídali ve vedení. Vršovice si podmanili první část utkání, do konce prvního poločasu jsme, ale skóre utkání dokázali otočit v náš prospěch na 8:7. Druhá polovina patřila našim barvám a pět minut před koncem jsme vedli o čtyři branky. Individuální chyby našich hráček v útoku dostali, vršovické házenkářky do hry a ty nepohrdly nabídnutými šancemi a vyrovnaly na 16:16. Závěrečné slovo si vzala Kristýna Jůzlová a rozhodla o naší výhře 17:16. V samotném závěru jsme měli i štěstí, když vyrovnávací branka Vršovic padla těsně po uplynutí času utkání.

Třetí místo v turnaji je fajn, ale důležitější pro nás bylo zjištění toho co funguje a hlavně toho co nefunguje a na čem je zapotřebí ještě hodně pracovat v trénincích, které máme do začátku letošního ročníku 1.ligy.

Za týden v sobotu 5.9.2015 nás čeká ještě jeden přípravný turnaj v domácí hale a 19.9.2015 již první ligové utkání ve Zlíně.