Z posledního přípravného turnaje přivezly ženy bronz

(Otrokovice - sobota 6.2.2016)

Ve třech utkáních (2x25min.) vybojovaly 2x výhru a 1x svým soupeřkám podlehly. K turnaji jsme odjeli pouze se čtyřmi spojkami a věřili, že holky turnaj vydrží odehrát bez zranění. Opak byl bohužel pravdou. Hned v prvním utkání se po pěti minutách zranila Lucka Kafková (natažený stehenní sval). Zbytek turnaje tak musely odehrát pouze tři spojky (Jitka Kutlvašrová, Monika Kratochvílová a Jitka Brožová) jen s minimálním střídáním. Bylo to pro ně ohromně náročné, ale vše zvládly.
V prvním utkání jsme se utkali s házenkářkami Hlohovce (5 celek 1. slovenské ligy) a po vyrovnané bitvě jsme nakonec zvítězili 21:17. V tomto utkání náš tým podržela brankářka Stáňa Zdarsová, která svými fantastickými zákroky doslova ničila slovenské střelkyně.
Ve druhém utkání to ovšem byl tvrdý dopad do reality. Když na světelné tabuli ve 12 minutě svítil stav 8:1 pro Jindřichův Hradec museli jsme hru přerušit oddechovým časem a holkám opět osvěžit paměť, co znamená důraz v obraně a agresivita v útoku. Od této chvíle jsme začali pomalu náskok soupeřek stahovat. Ve druhém poločase byl stav dokonce již 26:24 pro soupeře z Jižních Čech, ale vyrovnat se nám bohužel nepovedlo. Každopádně si holky dokázaly, že se žádné utkání nemá vzdávat za žádného stavu.
Po těchto dvou utkáních jsme ve skupině obsadili druhé místo a čekal nás souboj o konečné třetí místo v turnaji proti druhému celku skupiny B.
Ve svém závěrečném zápase jsme nastoupili proti domácím házenkářkám TJ Jiskra Otrokovice. Utkání jsme téměř celou dobu kontrolovali a zaslouženě dovedli do vítězného konce.
Doufejme, že holky doléčí své drobné bolístky a do prvního ligového utkání proti Zlínu B nastoupíme v nejsilnější možné sestavě - hraje se v havlíčkobrodské hale 13.2.2016 od 13:00

Sestava a branky na turnaji v Otrokovicích:
Křenková J., Zdarsová s. - Satrapová A.(3), Kutlvašrová J.(19/1), Kafková L., Brožová K.(4), Kotanová V.(4), Brožová J.(22/3), Stejskalová M.(2), Velíšková T., Kratochvílová M.(16/6), Pechová V.

Naše výsledky:
HB - Hlohovec 21:17 (9:7)
HB - Jinřichův Hradec 25:29 (9:16)
HB - Otrokovice 24:19 (12:9)

Celkové pořadí turnaje:
1. Jindřichův Hradec
2. Ivančice
3. Havlíčkův Brod
4. Otrokovice
5. Hlohovec
6. Stupava

Nejlepší střelkyní turnaje se stala naše hráčka Jitka Brožová (22 branek)

  • podpořil kraj vysocina
  • Pivovar Rebel Havlíčkův Brod
  • Hasičská vzájemná pojišťovna