Havlíčkův Brod - HC Zlín B 23:30 (13:14)

Průběh:
8-(4:2), 18-(9:7), 22-(10:10), 30-(13:13), 34-(15:15), 44-(18:21), 51-(21:25), 56-(23:28).

Ženy vstoupily do jarních odvetných utkání soubojem proti lídrovi prvoligové tabulky.
První polovina utkání byla vidět parádní házená z obou stran. K vidění bylo vysoké nasazení, důrazné agresivní obrany a nápadité akce v útoku. Havlíčkobrodské hráčky držely sfavoritem krok a místy byly o pomyslný krůček vepředu.
Začátek druhé poloviny utkání byl ještě ze strany domácích aktivní a efektiviní zároveň a ještě ve 36 minutě byl na ukazateli vyrovnaný stav 16:16. po té ovšem domácím vyschnul střelecký prach, ale hosté tento problém neměli. Do 47 minuty udělali rozhodující krok k zisku obou bodů (19:25). Posledních deset minut utkání bylo opět vyrovnaných, ale zkušený soupeř si zaslouženou výhru pohlídal.
Bohužel pro nás rozhodlo špatných deset minut ve druhém poločase, ve kterých jse neby schopni zakončit ani ty nejjasnější gólové šance. Nefungovala bohužel již ani obrana na sto procent a hráčky soupeře naše nedorazy tvrdě a nekompromisně trestaly. Holky, ale ukázaly, že házenou hrát umí, za což je po utkání odměnili potleskem i přítomní diváci. Nepamatuji se kdy naposledy se po prohraném utkání v Brodě na házené tleskalo. Věřím, že to holky povbudilo a potěšilo, že nebojovali nadarmo. Nyní se musíme připravit na další souboj, který budeme hrát v Mostě příští sobotu 20.2.2016 od 15:00.