DHK Most B - Havlíčkův Brod 15:32 (6:14)

Házenkářky zvítězily v Mostě

 

Průběh: 9-(1:5), 22-(4:9), 29-(6:14), 40-(9:20), 45-(12:22), 54-(12:27), 59-(14:32).

Ve druhém jarním utkání 1.ligy jsme odjely havlíčkobrodské házenkářky sehrát utkání na palubovku do Mostu.
Měření sil s posledním týmem tabulky bylo jasnou záležitostí pro hosty z Vysočiny, ale o stoprocentním výkonu se rozhodně hovořit nedá. Domácí mladý celek nehodlal svou kůži prodat zadarmo a bojoval celých šedesát minut. V domácí brance podala výtečný výkon brankářka Karolína Smolová, která pochytala ještě minimálně dalších patnáct vyložených šancí havlíčkobrodských házenkářek. K tomuto špatnému střeleckému výkonu přidaly hostující hráčky i vysoké číslo technických chyb a to vše drželo domácí nad vodou. V posledních patnácti minutách utkání, ale hosté konečně zpřesnily svou obrannou hru a přechody do rychlého útoku si vytvářely šance na jednoduché branky.
Holky v okleštěné sestavě nastoupily do utkání s vervou a bojovností, ale po celé utkání nás srážela nízká produktivita v zakončení našich střeleckých možností. Velkou překážkou pro nás byla domácí brankářka, ale hlavně vlastní ukvapenost při střelbě. Bylo to nepochopitelné, ale holky se trápily třičtvrtiny utkání v jednoduchých situacích a kazily snadné přihrávky i střely. Naštěstí obranná hra fungovala dobře a tak jsme si udržovali pohodlné vedení. V posledních patnácti minutách jsme výsledek jsme ještě zvýraznili. Podobný výkon by se nám se zkušenějším soupeřem, ale mohl zle nevyplatit. Na útočné činnosti proto budeme muset během následujících 14 dní zapracovat, aby jsme do Olomouce jeli klidnější a připravenější.

Sestava a branky:
Křenková J., Kubalová M. - Satrapová A.(2), Kutlvašrová J.(3), Součková M.(5), Svobodová K., Kotanová V.(3), Brožová E.(5), Kubalová B.(7), Kratochvílová M.(4), Jůzlová K.(3/3), Herzánová E.

  • podpořil kraj vysocina
  • Pivovar Rebel Havlíčkův Brod
  • Hasičská vzájemná pojišťovna