logo

Ženy vstoupily do nové ligové sezóny

25.09.2023

Máme za sebou první 3 kola prvoligové soutěže žen. Do nové sezóny vkročily ženy vítězně na půdě Tatranu Bohunice. První domácí utkání se neslo ve znamení boje až do posledních minut, bohužel na Baník Most B srdnatý výkon nestačil. Minulý víkend ženy hrály v Kunovicích, kde se nedařilo a výsledek skončil jednoznačně pro tým domácích. Nyní je čeká interligový Sokol Písek.

Tatran Bohunice – Havlíčkův Brod

Dne 9.9. vstoupily ženy do nové sezóny venkovním zápasem s Tatranem Bohunice. Holky se snažily plnit pokyny jak v útoku, tak v obraně. I přes drobné chyby jsme šly během prvního poločasu do těsného vedení, které jsme držely do konce první poloviny. V poločase byl stav 16:12. Do druhé poloviny holky vstoupily trochu rozpačitě a chvíli jim trvalo, než se znovu dostaly do správného tempa a zkoncentrovaly se. Poté už držely náskok plus mínus o 4 branky až do konce utkání (28:24). K dobrému výkonu přispěl i fakt, že se holky oproti minulé sezóně nenechaly zbytečně vylučovat.
Sestava a branky:
Doležalová, Perničková – Jůzlová (7), Brožová (5), Kroufková (4), Feigler (3), Kohoutová (2), Krajcigrová (2), Slavíková (2), Ďásková (1), Fučíková (1), Mainerová (1), Holasová, Sýkorová, Caltová, Sochůrková

Havlíčkův Brod – DHK Baník Most B

Další utkání, které bylo první domácí a ke kterému zároveň usedl poprvé i nový trenér Hubert Kubala, se odehrálo 16. září s Baníkem Most B. Most, který je v první lize nováčkem, přijel, i díky marodce jejich B-týmu, posílen o některé interligové hráčky. Utkání se neslo po celou dobu ve velmi vyrovnaném a bojovném duchu. V závěru první půle jsme neproměnily některé z našich šancí včetně jednoho trestného hodu, do šaten se šlo za stavu 11:16. Po pauze holky vlétly do utkání s chutí dohnat 5gólovou ztrátu. Během prvních minut 2. poločasu byl stav 17:18. K prvnímu vyrovnání došlo ve 44. minutě. Bohužel nám soupeř vždy odskočil a do vedení se nám dostat nepodařilo. V samotném závěru jsme si zbrklostí a smolnými chybami vzaly naději alespoň na jeden bodík z remízy, utkání skončilo 27:30. I přesto patří ženám za tento zápas pochvala, vyzdvihnout můžeme 10gólový výkon Jitky Brožové a 44% úspěšnost Moniky Doležalové v brance. Všechny holky bojovaly až do samotného závěru a Mostu výhru značně znepříjemnily. Slovo trenéra Kubaly: „Holky musím za zápas pochválit, bojovaly až do samotného konce. Tam jsme nakupili nějaké chyby, a tak musíme nakonec zkousnut porážku. Myslím, že aspoň bod by holky za bojovnost zasloužily, ale i tohle je házená. Do dalších utkání musí holky zapracovat na fyzičce, aby proti podobně běhavým soupeřům jako Most, vydržely makat naplno delší čas.“
Doležalová, Perničková – Brožová (10), Kohoutová (5), Fučíková (3), Feigler (3), Mainerová (2), Kroufková (1), Krajcigrová (1), Caltová (1), Bouchnerová (1) Slavíková, Ďásková, Pelikánová, Sýkorová

SHK Kunovice – Havlíčkův Brod

V sobotu 23.9. odehrály ženy 3. kolo první ligy žen v Kunovicích. Bohužel po celou dobu zápasu nás trápila špatná koncovka. Takřka všechny naše střelecké pokusy končily na rukách výborně chytající brankářky soupeře, na tyčích či prostě mimo bránu. Důležité bude na toto utkání co nejrychleji zapomenout a připravit se na další, která je čekají již tento týden.
Doležalová, Perničková – Brožová (4), Jůzlová (2), Kohoutová (2), Bouchnerová (2), Krajcigrová (1), Slavíková (1), Sýkorová (1), Caltová (1), Sochůrková, Kroufková, Fučíková, Ďásková, Musilová, Pelikánová

Ve čtvrtek 28.9. zavítá do Havlíčkova Brodu, v rámci osmifinále Českého poháru žen, interligový tým Sokol Písek, který se loňskou sezónu blýskl 3. místem v nejvyšší soutěži. Srdečně vás zveme na toto utkání, které proběhne v havlíčkobrodské sportovní hale již tento čtvrtek od 13:00. Budeme potřebovat vaši podporu. Další ligové utkání je na programu v sobotu 30.9. proti týmu HC Hvězda Cheb. I tento zápas proběhne na domácí půdě a to od 11:00.