logo

Turnaj dorostenek v Otrokovicích

20.08.2023

V rámci letní přípravy se naše dorostenky zúčastnily turnaje Jiskra Junior Cup 2023, který proběhl od 18. do 20. srpna. Společný tým mladších a straších dorostenek nastoupil do turnaje v kategorii staršího dorostu.

Pátek jsme odstartovali výhrou nad nám dobře známým soupeřem z Velkého Meziříčí. Utkání bylo opravdu rozehřívací s velkým počtem chyb na obou stranách, ale nakonec jsme z něj šťastněji vyšli my, a to výsledkem 22:18. Následovalo vyrovnané utkání s Bohumínem, které vyrovnaně i skončilo (20:20). Na závěr dne jsme si vybrali velkou střeleckou smůlu proti týmu SK Žeravice. Utkání už herně vypadalo poměrně dobře, bohužel velké množství neproměněných šancí, včetně 6 sedmimetrových hodů, nás stálo výhru. Utkání skončilo těsnou porážkou 17:18.

Sobotní den jsme začali proti kvalitní DHC Plzni, která byla nad naše síly. O tom jasně mluví výsledek 13 ku 27. Na samém konci den nás čekalo utkání s týmem SHK Kunovice. I přes velkou snahu a vyrovnaný první poločas, nás soupeř nakonec jasně přehrál (29:18). Díky opravdu horkému počasí jsme si oba dva večery na turnaji zpestřily koupáním v místním Štěrkovišti. V neděli na nás již čekala pouze DHC Sokol Poruba, se kterou nám výhra opět unikla (20:17).

Celým turnajem nás provázely podobné chyby ve všech utkáních, nedostatky v obraně i v útoku, a dost značně nás limitovala nesoustředěnost v koncovce, která nás zbytečně stála některé porážky. Z turnaje nakonec bereme 5. místo a Šárka Kudlová ocenění pro nejlepšího střelce turnaje, které pomyslně sdílí s Ellou Glattovou. Obě holky nastřílely 29 branek, o vítězce tak nakonec rozhodla jedna nominace na nejlepší hráčku turnaje ve prospěch Šárky. Pokud holky zapracují na svých neduzích a budou chodit pravidelně na tréninky, máme se v nadcházející sezóně na co těšit!

R.E.