logo

Letní příprava mladších žáků a turnaj v Novém Veselí

21.08.2023

Společná letní příprava mladších a starších žáků začala 7.8. Na konci druhého týdne přípravy jeli starší žáci na mezinárodní turnaj do Nového Veselí, kde si po dvou herních TJ zkusili poměřit aktuální formu s ostatními týmy.

První zápas nás čekali ambiciózní HK Ivančice. Během celého zápasu žádný z týmů nevedl o více než dvě branky a zápas skončil remízou 20:20. Druhý zápas jsme odehráli proti týmu z Polska, Wisla Plock 2010 (tým složený pouze z hráčů nar. 2010). Celý zápas se hrála trpělivá házená, ⅔ zápasu byly vyrovnané. Ke konci zápasu jsme potrestali několik chyb soupeře a zvítězili jsme 17:14.

Třetí zápas dne jsme nastoupili proti TJ JM Chodov. Celý zápas jsme byli lepším týmem, a od začátku jsme kráčeli za přesvědčivou výhrou 26:17. V sobotním programu nás čekal pouze jeden zápas, a to proti ŠKP Bratislava. V případě výhry jsme měli možnost postoupit přímo do semifinále. Začátek zápasu byl vyrovnaný, postupně jsme navyšovali svůj náskok a trestali soupeřovy chyby. I přes dva herní výpadky jsme vyhráli 24:15. Tým z Ivančic měl stejně bodů jako my, ale díky lepšímu skóre jsme postoupili přímo do semifinále.

Nedělní semifinále jsme odehráli proti loňským polským vicemistrům Wisla Plock 2009. Týmu, který nás převyšoval jak výškově, tak silově. Naši hráči bojovali a díky výborné střelbě jsme dokázali držet se soupeřem krok. Poločas jsme prohráli 10:12. V půlce druhého poločasu soupeř potrestal naše ztráty v útoku a bylo po zápase. Zápas jsme prohráli 14:22. V zápase o 3. místo jsme hráli proti loňským českým vicemistrům z Nového Veselí. V bitvě o Vysočinu jsme začali lépe, pak následovala pasáž plná nepřesností na obou stranách. Konec poločasu byl lepší soupeř a poločas tak skončil 10:10. Začátek druhého poločasu se nám vůbec nepovedl a rychle jsme prohrávali 10:13. Dokázali jsme ještě vyrovnat, ale v poslední 1/4 zápasu soupeř potrestal naše chyby. Poslední část zápasu jsme dohráli s hráči, kteří na turnaji toho odehráli méně a zápas jsme prohráli 24:17. Na turnaji jsme tedy skončili na 4. místě.

Za turnaj musíme kluky pochválit, v každém zápase odevzdali maximum, a i když byli zklamaní, že to “necinklo” tak se prezentovali lepším výkonem, než jsme čekali. Na turnaj s námi nejeli 4 hráči základní sestavy, kteří nám pak chyběli především v zápasech o umístění. Letní přípravu naši žáci společně zakončí na soustředění v Okrouhlici. Věříme, že nás čeká lepší sezona než loni.

P. F.